Paslanmaz

paslanmaz sac

          Paslanmaz boru mutfak boru ve profilleri olarak mutfak üreticilerinin özellikle estetik ve dayanıklılık açısından düşünülerek hazırlanmış borulardır. Otomotiv boruları özellikle otomotiv sanayisinde sunulan bu hizmet otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Özellikle egzoz borularının çelik borudan üretilmesi ve sağlamlığı söz konusudur. Tavlı borular gıda kimya ilaç gibi her türlü korozif ortamda kullanılabilecek borulardır. Tephir ve eşanjör boruları özellikle şeker fabrikalarında kullanılmaktadır.

Bu arada paslanmaz borular dikişli ve dikişsiz boru diye ikiye ayrılmaktadırlar. Paslanmaz dikişsiz borular ağır sanayide yüksek basıncın olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Dikişli borular ise basıncın az olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Paslanmaz kalın etli boru diğer borulara göre daha sağlam ve oldukça dayanıklılığı yüksek bir borudur. Kimyasal üretim fabrikalarında ve depo kurulum malzemelerinde kullanılmaktadır. Sağlam yapısı ve çelik borular arasında en çok tercih edilen ve istenilen bir boru tipidir.

Paslanmaz vana yüksek basınç sıcaklıklarında kullanılan bir vana türüdür. Genellikle kesme veya paslanmaz tesisatlarda kullanım amacıyla tercih edilmektedir. Uluslararası standartlarına uygun bir şekilde uygun ölçülerde boru imalatı ve vanalar yapılmaktadır. Kullanıldığı yerler özellikle sıcak su kızgın yağ su gibi yerlerde kullanılmaktadır. Paslanmaz kep üretimi oldukça geniş bir alana sahiptir. Çok düşük manyetik özelliği olmakla birlikte takım çeliği olarak da kullanılmaktadır. Paslanmaz kepin kullanım alanları ve özellikleri doğalgaz akaryakıt gibi yerler kullanılmaktadır.